Vyhlídka Kozákov

Michal Vojta

CEO Salesdock

Kopec Kozákov kousek od Semil je úžasný svojí polohou. Na jedné straně se rozprostírá celý Český ráj s dominantou Trosek, v dálce při dobré viditelnosti spatříte Bezděz a Ještěd. Na druhé straně se rozkládá větší část Krkonoš a dokonce i kousek Jizerských hor. Krása pohledět. Když jsme dostali možnost vyzkoušet si MobileHut, Kozákov se zdál jako nejlepší možné místo, kam jej postavit.

Lokaci jsme si vybrali dokonale. Tedy, alespoň jsme si to mysleli. Bohužel jsme netušili, ze hned za zaparkovaným Mobile Hutem ústí stezka, po které denně projde bezmála 200 turistů. Díky tomu měl domek skutečně geniální promo, ale o klidu jsme si mohli nechat jen zdát. Dostali jsme pořádnou lekci o tom, že s MobileHutem je dobré preferovat soukromí před okázalým vystavováním. Zatímco výhled se okouká, chatka nikoliv. Davy proudí okolo a jsou přitahování netradičním domečkem jako vosy k cukru. Každý druhý prosí o prohlídku a ve většině případů jim vycházíme vstříc. Jsme zkrátka národ čumilů a Češi se nestydí. Dalším nájemníkům či majitelům vřele doporučujeme postavit domek někam daleko od
civilizace. Ostatně chata je na to vybavená perfektně.

Využili jsme domek hned na tři hlavní způsoby. Primárně na romantický víkend ve dvou, přímo uprostřed přírody, avšak bez ztráty vysokého životního komfortu. V MobileHutu máte vše, co potřebujete. Měkké spaní až pro čtyři lidi, plně vybavenou kuchyň a koupelnu, teplou vodu, topení a zásobní vodní nádrž, která vydrží pro dva lidi až 14 dní. Žití v domku se podobá luxusnímu pojízdnému obýváku. V horním patře palanda, dole všechno ostatní. Překvapilo nás, kolik je v domku úložného prostoru. Rozhodně jsme neměli problém vejít se do interiéru i s našim sportovním vybavením.

Jako vášniví sportovci jsme se samozřejmě během pobytu těšili na výběhy do přírody. Stačí udělat krok ze zápraží a jste v divočině. Za chvíli už brázdíme okolní lesy, ať už v teniskách, na kole nebo jen vycházkově. Záleží, co je vaší doménou. My náš den zakončujeme jógou na terase při západu slunce.

Do třetice jsme také popracovali na věcech, na které člověk v rušné kanceláři nenachází soustředění. Pokud nám zrovna neklepali turisté na okno, je celý koncept off grid bydlení ideálním řešením v boji proti prokrastinaci. S výhledem na okolní krajinu máte pocit, že vše je tak, jak má být, přestože musíte strávit několik hodin u klávesnice. Mobile Hut má veškeré zázemí pro „digitální nomády“, pouze internet potřebujete vlastní. Není to tedy jen kempovací karavan, ale i kancelář na kolech. Můj otec, který nás navštívil, si dokonce na chatce uspořádal pondělní výjezdní poradu se třemi kolegy.

Jaký je MobileHut na žití? To záleží, jaké jsou vaše představy. Úplně se neztotožňujeme s myšlenkou celoročního bydlení, na to nám přijde prostor přece jen trochu malý, ale je to spíš otázka priorit. Z vlastní zkušenosti si myslíme, že domek je skvělý na víkend či týden jak pro pár, tak pro sportovce, freelancery či malé firemní týmy. Vyzkoušejte a uvidíte sami!