Střední Povltaví u Křepenic

Václav Křížek

Fotograf a marketér na volné noze

Když jsme cestou čerpali vodu do zásoby v nedaleké civilizaci, netušil jsem, jaký se strhne povyk. Křepenice jsou moje rodná vesnice a když jsem se objevil doma s Mobile Hutem, tichá (nebo spíš pěkně hlasitá) pošta neměla konce. Po celou dobu si pak sousedi a kamarádi chodili fotit selfíčka s domkem, který nikdy předtím neviděli. Nenechal jsem je stát na zápraží – je přece léto a to znamená grilování! 

Jmenuji se Vašek Křížek a živím se jako marketér a fotograf na volné noze. Mobile Hut jsem si chtěl vyzkoušet, protože myšlenka nezávislého bydlení je pro mě v současnosti velmi aktuální. Chtěl jsem off-grid život okusit v praxi. Místo, které jsem k pobytu zvolil, je moje srdcová záležitost. Jak jsem již zmínil, nachází se poblíž mého rodiště. Společně s tátou jsme sem chodili na procházky, když jsem byl ještě dítě a vždycky se mi tu velmi líbilo.

Krajina středního povltaví mi přijde svým zvláštním způsobem autentická, neotrávená velkými městy. Pro všechny, které pohltila rychlost Prahy, je čas od času nezbytné vypadnout někam, kde vše plyne pomaleji. Často cestuji z města pryč, jezdím fotit po celé republice a pokud zakázka trvá více dní, obvykle se v mezičase stejně do Prahy vracím. Mobile Hut by vyřešil můj zásadní problém neustálého přejíždění. Pokud bych pracoval na dlouhodobějším projektu, postavil bych si domek poblíž a měl v něm veškerý komfort, který pro svou práci potřebuji. Kancelář i obývák v jednom.

Vůně masivu dodává celému interiéru skutečně nomádskou atmosféru. Dřevo miluji a bylo jedním z hlavních důvodů, proč jsem chtěl v mobilní chatě strávit pár testovacích dní. Velmi se mi líbí možnost, že bych domek mohl využívat celoročně a ani bych nemusel ručně zatápět. Když bych například věděl, že se z focení vrátím za dvě hodiny, přes aplikaci bych si zatopil a přišel rovnou do vyhřátého. O elektrice ze soláru, plynu a dostatku vody ani nemluvím. Nemám co vytknout, i když musím říct, že první návštěva záchodu je zážitek! Je přece jen něco trochu jiného, než na co jsme zvyklí z domova :)).