Glamping v pohybu

Petr Šlajchrt

glampingvpohybu.cz

K pořízení Mobile Hutu jsem dostal dva impulsy. Velice mě zaujalo spojení minimalistického designu, moderních technologií a nádherné přírody. Mobile Hut sleduji už od Desigbloku 2018 a zaujala mě fotka Mobile Hutu, která byla pořízena při jízdě po silnici :). Druhým impulzem pro mě bylo šíření pandemie COVID-19 a následné zvýšení zájmu o glamping v ČR.

Po nákupu Mobile Hutu jsem založil projekt Glampingvpohybu.cz, který je založen na principu pohybu. Každé 3 měsíce přepravujeme naši Hootku na nové místo, abychom našim klientům zajistili maximální klid a soukromí. Vybíráme pro ni lokality, které se vyznačují nedotčenou přírodou, klidnou atmosférou bez rušivých prvků civilizace a neopakovatelnými výhledy. Zároveň ale dbáme na to, aby byla Hootka v blízkosti zajímavých turistických cílů, aby si naši klienti mohli vychutnat nejen samotný pobyt, ale také přilehlé okolí. Pokud jsou klienti spokojeni s našimi službami, mohou se vrátit do již známého prostředí nebo se s námi vydat na nové, zajímavé místo. Dosud jsme se přemístili na Slapy u Přestavlk a právě teď se nacházíme v horách na samotě nad Semilami u Bystré nad Jizerou.

Vybral jsem si model HUT nezávislý. Naše Hootka je tedy plně off-grid a soustředíme se převážně na to, aby dopad na přírodu byl při našem provozu minimální. Využíváme spalovací záchod, fotovoltaickou energii a ekologické kosmetické a čisticí přípravky.

Hootka funguje skvěle. Na Mobile Hutu je vidět, že se jedná o sériově vyráběný produkt a vše je již pečlivě vychytané, práce provedené perfektně. Prostor je navržen s důvtipem a citlivostí ke každému detailu. Můj názor ostatně potvrzují i naši klienti.