Odpočiňte si uprostřed přírody

Mobilní a naprosto soběstačný domek Mobile Hut nabízí dokonalé propojení s okolní přírodou bez ztráty plného komfortu moderního bydlení.

Rezervovat

Vyzkoušejte na vlastní kůži

Náš dům na kolečkách se nachází na nádherném místě v rohu louky u lesa. Místo je v těsné blízkosti kouzelného Kokořínska a Českého středohoří. Nejbližším městem je Úštěk. Přesnou lokalitu vám ale prozradíme až po potvrzení rezervace.

Svůj automobil musíte zaparkovat stranou od našeho místa a posledních několik desítek metrů již dojít pěšky, proto si sebou neberte lodní kufr, ani boty na vysokém podpatku.

Rezervační formulář


Podmínky rezervace

Mobile Hut je primárně určen pro dvě osoby, ubytuje ale až čtyři. Minimální délka pobytu v Mobile Hut jsou tři noci. K rezervaci potřebujeme váš souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkamiProvozním řádem uživatele. Součástí toho je i dokument “Jak se chovat v okolí“.

Jak rezervovat

Mobile Hut pronajímáme vždy od čtvrtka do neděle a to na celé tři noci, cena za noc je 3.600,- Kč vč. DPH. V kalendáři si vyberete týden. Záložka OBSAZENOST je aktuální. Vyplňte prosím pár nezbytných údajů a po odeslání rezervace vás kontaktujeme e-mailem ohledně platby 100% zálohy. Po uhrazení očekávejte potvrzení rezervace.

Podrobnosti o pobytu

Podrobné instrukce k ubytování, včetně lokace Mobile Hut obdržíte po potvrzení rezervace. Check-in a check-out probíhá dle domluvy. Potřebujete pobyt stornovat? Zrušení rezervace s vrácením plné částky je možné do 30 dnů před termínem příjezdu na ubytování. V Mobile Hut bohužel není možné ubytovat vaše domácí mazlíčky.

Vybavení Mobile Hut

Co na vás čeká uvnitř Mobile Hut? Povlečení hlavního dvojlůžka (v případě většího počtu osob je potřeba toto napsat do poznámky objednávky), vybavení kuchyně nádobím, konvice pro přípravu čaje, moka konvice pro přípravu kávy, základní koření, káva, čaj, cukr, ekologické mycí prostředky a základní kosmetika, ručníky a osušky, dřevo do kamínek. V naší vinotéce naleznete kvalitní vína a v lednici výborné regionální pivo.

Darujte pobyt

Darujte pronájem na tři noci v libovolném termínu dle obsazenosti v našem rezervačním formuláři vašim blízkým. Pro zakoupení nás prosím kontaktujte na našem e-mailu. Po uhrazení Vám bude voucher doručen buď elektronickou formou e-mailem, nebo v tištěné podobě poštou. Cena dárkového poukazu je 10.800,- Kč a zahrnuje pronájem na tři noci.

Kam v okolí?

Hledáte zajímavý cíl pro váš výlet? Vyrazte pěšky do nejbližšího okolí nebo na kole či autem o trochu dál. Půjčte si elektrokola a objevujte.

Celoročně přístupná zřícenina Helfenburk se nachází necelé 4 kilometry od našeho Mobile Hut. O hrad ze 14. století pečuje místní sdružení a díky jejich práci můžete o víkendu navštívit i 17 metrů vysokou věž, která nabízí krásné výhledy do krajiny.

Jen o kousek dál od Helfenburku najdete na kopci Kalvárie nedávno zrekonstruované barokní poutní místo. Říká se, že kromě krásného výhledu zde najdete i zdroj pozitivní energie. A té není nikdy dost.

Město, které již znáte z filmů Kolja nebo Rebelové vás okouzlí zejména svou městkou památkovou rezervací, která je nejmenší v ČR. Pozdně gotické domy s podloubím, opevnění s Pikartskou věží, unikátní věžovitá synagoga s židovským hřbitovem a muzeum čertů se postarají o zábavný program.

Přírodní rezervace Kostelecké bory je plná reliktních borových lesů, skalních převisů a borůvčí. Od roku 2006 je oblast bezzásahová. Pokud chcete relaxovat uprostřed divokých borových lesů, zamiřte právě sem.

Dominantu Českého středohoří nelze v krajině přehlédnout. Tato 726 metrů vysoká hora vulkanického původu a její suťové lesy jsou bohaté na flóru i faunu a nabízí úchvatný výhled na vrcholky Českého středohoří s vykukující Milešovkou či Lužické hory a Ještěd.

V bývalém lomu u obce Konojedy najdete malou národní přírodní památku. Těžební činnost odkryla mohutný ztuhlý lávový proud, který se rozpadá do několika sloupce. Lávová stěna je až 8 metrů vysoká a sloupce mají až 1 metr.

Dvě zříceniny najdete v okolí obce Blíževedly. Hřídelík kdysi sloužil i jako vězení pro neposlušné kněží. Dnes láká na 18 metrů dlouhou skalní chodbu, kterou se dostanete do vnitřku hradu (baterky s sebou!). Hrad Ronov je na stejnojmenném kopci (552 m.n.m.) a za své vzal poté, co švédská vojska zjistili, že se v něm ukrývají místní vesničané a hrad vypálili. Oba dva hrady lze navštívit během 5 kilometrového výletu.

Oblíbený hrad Kokořín a přírodní rezervace Kokořínský důl je od Mobile Hut necelých 30 kilometrů. Pokud máte rádi pískovcovou krajinu, Kokořín vás určitě nezklame.

Nejmladší skanzen v Čechách ukazuje lidovou zástavbu. Najdete zde roubené, hrázděné i zděné stavby a přístupných je i několik interiérů. Návštěvu Zubrnic doporučujeme zejména během lidových svátků (Vánoce, Velikonoce, masopusty…).

Státní zámek Ploskovice a jeho 8 hektarový zámecký park se nachází nedaleko od Litoměřic. Barokní sídlo posledního korunovaného českého krále má i umělou vodní jeskyni, kašny i rybník. Prohlídka zámku zabere okolo 70 minut.

Na celodenní výlet můžete zamířit do Litoměřic. Dávné centrum vinařství má malebné historické centrum, muzeum s historickým sklepením a několik galerií. Určitě si nenechte ujít interaktivní expozici českého vinařství na gotickém hradě. V okolí Litoměřic můžete navštívit například pevnostní město Terezín.

Ať už si vyberete vodní hrad Lipý přímo v centru České Lípy nebo národní přírodní památku Peklo nebudete zklamaní. Meandry Ploučnice jsou pro odpolední procházku jako stvořené.

Nejbližší možností rekreace u vody je rybník Chmelař v Úštěku. Přírodní koupaliště najdete i v obci Kravaře nebo v Nedamově. V Litoměřicích je kromě koupaliště i krytý bazén. Vzdálenější, ale opravdu půvabné, je 75 let staré koupaliště ve Mšeno, nedaleko hradu Kokořín. A samozřejmě nelze nezmínit české moře – Máchovo Jezero u Doks.

Kde se dobře najíst?

V malém zrekonstruovaném statku pod Kalvárií Ostré na vás čeká převážně česká kuchyně. Ideální místo na oběd během výletu na hrad Helfenburk a Kalvárii.

WWW

Tuto skvělou kavárnu najdete uprostřed úštěckého náměstí. Nasajte atmosféru historického nádvoří, odpočiňte si a ochutnejte výborné dorty a zákusky vlastní výroby.

WWW
Facebook

S nostalgií vzpomínáte na skvělé zájezdní hostince u hlavních silnic a na jejich velké porce skvělého a levného jídla? Restaurace U Doušů je dost možná jedna z posledních v kraji, která takový zážitek nabízí. Bývá tu opravdu frmol, na obědy se zde sjíždí lidé z širokého okolí, ale vyplatí se počkat! Jídelní lístek nehledejte, vše je napsáno na tabuli uvnitř.

Google Maps

Drákulovu krčmu najdete v Dobřeni nedaleko Kokořína. Restaurace se specializuje na srbskou kuchyni z čerstvých sezónních lokálních surovin od místních farmářů a výrobců. Jedinečná restaurace, zaručující velice zajímavý kulinářský zážitek.

Facebook

Restaurace Pod Houskou je zajímavá jednak krásným prostředím venkovské hospody, ale především výbornou domácí kuchyní, kterou sama majitelka se svými pomocnicemi servíruje formou rautu. Při výletu na hrad Houska je skoro povinnost se zde zastavit na jídlo.

WWW

Plánujete-li výlet do Litoměřic, nevynechejte restauraci CAPRA. Pozor, mají otevřeno pouze na snídaně a obědy. Evropská moderní kuchyně v centru krásného města.

WWW

Všechny pobyty v Mobile Hut zároveň slouží pro sběr informací k vylepšení domečku v dalších generacích.