Náš příběh

Na začátku příběhu Mobile Hut byl sen našeho klienta Dr. Raimana, zapáleného cestovatele, o moderním mobilním domku, který by mu poskytl komfort jak na delší výpravy do samotářské přírody, tak i zázemí pro trávení času na vlastní zahradě.

Protože na trhu nenašel žádné hotové řešení, které by splňovalo jeho představy, obrátil se na nás, architekty ateliéru Artikul. Nadchli jsme se pro vizi domku na kolech, který bude pohodlný, soběstačný a zároveň přírodě na dosah. Takového, který se bude moct stát alternativou ke klasickému bydlení, ale s minimálními náklady a maximální svobodou.

Společně jsme se pustili do práce a postavili dům na kolech Mobile Hut – vysoce funkční pojízdný domek pro plnohodnotné bydlení i rekreaci.

Byl to začátek cesty, po které se s námi pan Raiman později vydal jako investor. Představili jsme Mobile Hut na Designbloku, rozběhli roční kampaň Kamkoliv nezávisle a úspěšně vypustili do sériové výroby jeho vylepšenou verzi.

Stále objevujeme technologické novinky a posouváme hranice nemožného nebo boříme zažité stereotypy, abychom zdokonalili Mobile Hut, ve kterém se snoubí krása, praktičnost, dokonalá funkčnost a uživatelská přívětivost.

Ve všech třech zakladatelích bez výjimky rezonuje nadšení a silná motivace pro tak trochu jiný způsob bydlení a života v přírodě či městské aglomeraci.

Nezávisle. Kdekoliv.

Mobile Hut interiér

V roce 2016 vzniká myšlenka domku na kolech, kterou bychom zhmotnili takovým způsobem jakým se to dosud nepodařilo nikomu na světě. Máme vizi o skloubení designu s moderními technologiemi, které by poskytly uživatelům nezávislost v docela nové formě bydlení na místech, kde nelze běžně stavět.

Následující rok vyvíjíme první prototyp a řešíme jeho dokumentaci. Baví nás možnost navrhnout a dotáhnout domek do posledního šroubku a otestovat v něm nové udržitelné technologie.

S příchodem roku 2018 slavíme. První prototyp je hotový. Homologujeme ho pro svobodný přesun kamkoliv a nezávisle. V říjnu mobilní domek Mobile Hut poprvé ukazujeme světu v rámci výstavy Designblok. Poznáváme díky tomu spoustu zajímavých a inspirujících lidí, od kterých máme skvělou odezvu. Motivují nás náš výrobek ještě vylepšit.

Už jsme se naučili, jak fungují moderní technologie a konstrukce a jsme schopni je skloubit do jednoho dotaženého celku. Stojí před námi krásný, nezávislý, soběstačný a šetrný mobilní dům, který dokážeme vyrábět sériově.

Rozeběhli jsme celoroční kampaň Kamkoliv nezávisle, do které se nám přihlásilo přes 300 zájemců o testování. S desítkami z nich Mobile Hut nacestoval tisíce kilometrů po celém Česku i tou největší divočinou a my jsme posbírali jejich příběhy a zkušenosti.

V druhé polovině roku 2020 jsme dokončili 2. sérii Mobile Hut, která je o kapku větší, modernější, jednodušší a vylepšená v desítkách detailů.

Stále objevujeme technologické novinky a posouváme hranice nemožného nebo boříme zažité stereotypy, abychom zdokonalili Mobile Hut, ve kterém se snoubí krása, praktičnost, dokonalá funkčnost a uživatelská přívětivost.

Tým Mobile Hut

Jan Gabriel

Pozitivní vztah k přírodě, cestování a trávení času mimo civilizaci si nese už od dětství. Komfort na cestách pro něj začal být velkým tématem až s narozením dcery. Věří, že trávit čas v divočině se dá i s malými dětmi, ale pětitýdenní cestování Novým Zélandem v dodávce ho naučilo, že i s ročním dítětem zvládnete skoro vše, když máte dobré zázemí. Na Honzu se můžeme spolehnout, že si zachová klid a nadhled za všech okolností. Když se do něčeho pustí, je myšlence věrný od začátku do konce a dokáže pohlídat, aby původní záměr ani na dlouhé cestě vývoje neukročil stranou. Díky němu si Mobile Hut udržel původní koncept, jednoduchost i čistý vizuál.

Jakub Vlček

Postavte před Jakuba jakoukoliv výzvu a tam, kde by jiní vzali nohy na ramena, se jí on chopí s odvahou a radostí. Cení si „šílených“ klientů a netradičních zadání a z ničeho se mu kolena jen tak nerozklepou, protože věří, že překonávání problémů je jen otázka kreativity a zdravého selského rozumu. Z modelářského kroužku si odnesl kutilské předpoklady a ze školy zase technické vzdělání, která mu pomáhají zvládat management výroby a technická řešení projektu. S Mobile Hutem má naježděno tisíce kilometrů i drsnými offroadovými podmínkami. Poctivě ho otestoval i se dvěma dětmi při třítýdenním pobytu, který mu udělil krásnou lekci toho, jak málo věcí k životu opravdu potřebujeme.

Jan V Raiman

Už jako student vyrážel na cesty po Evropě v dodávkách, které si sám přestavoval na obytné. Investor a milovník dobrodružství, který si umí užívat života se vším, co mu nabídne, se nebojí riskovat kapitál, aby prozkoumal neprošlapané cesty a otestoval dobré nápady. Do týmu vnáší nakažlivou energii, nadšení a zápal, kterými dovede ostatní motivovat k odvaze a neobyčejným výkonům. Profesí ortodontista, s nebývalým rozhledem do mnoha oborů, estetickým cítěním a technologickými znalosti je zaníceným vizionářem s hlavou v oblacích i nohama pevně na zemi, který dokáže vždy a v pravý čas nakopnout projekt tím správným směrem.

Pavel Marek

Pavel je obchodník s láskou k poctivému řemeslu, ke zručnosti a k výrobkům stvořenými skutečnými lidmi. Kolem podnikání ve stavebnictví se točí celý život a i v Mobile Hut je vizionářem obchodní stránky projektu. Provede vás celým procesem od objednávky až po výrobu vašeho domu a ochotně vám vše vysvětlí a poradí s výběrem vhodného vybavení. Nechybí mu trpělivost, upřímnost, logické uvažování a dovede šikovně vystihnout nejdůležitější přednosti, i ty, které by vás ani nenapadly.

Pavla Halamová

S batohem na zádech cestuje odjakživa a moc dobře ví, že člověk musí jednou za čas složit hlavu v teple a nabrat síly v pohodlí. Pavla, nadšená skautka, absolventka studia ekologie a bývalá šéfredaktorka časopisu Archizoom, je stejně všestranná jako Mobile Hut. Služebně nejmladší členka týmu přináší do projektu vášeň pro marketing a sociální sítě, cit pro estetiku a krásu každodenních věcí, nadšení pro nezávislé cestování i technologické dovednosti. Dokáže sestavit i stolní počítač a když kamarádi řeší zavirovaný systém nebo nefunkční ovladače, je první, na koho se obrátí.

Sandra Faragula

Sandra pochází z uměleckého prostředí, kde studovala fotografii a performance a již několik let se podílí jako manažerka projektu na přípravách pražského Fotograf Festivalu. Díky tomu má neotřelý pohled na mediální komunikaci a výjimečný cit pro vizuál a grafiku. V Mobile Hut pomáhá neustále zviditelňovat práci celého týmu a stará se o marketing, PR, komunikaci na sociálních sítích a úvodní komunikaci se zákazníky.

Mobile Hut v médiích